Turser Sigorta

Turser, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından kurulan Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfının  %99 hissesi ve yine Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı kuruluşlarından  Tur-Pres Turizm Tanıtım Destek ve Ürünleri Ltd Şti’nin %1 hisse katılımı ile sektöre sigortacılık alanında çözümler sunmak amacıyla 2 Temmuz 1993 tarihinde kurulmuştur.

5684 sayılı sigortacılık kanunu çerçevesinde 14.04.2008 tarihinde yürürlüğe giren sigorta acenteleri yönetmeliği uyarınca sigorta acenteliği yapacakların nitelik ve faaliyetlerine ilişkin usul ve esaslara göre Turser Ltd. Şti.:

  • Hazine Müsteşarlığı’ndan aldığı uygunluk belgesi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde levhaya kayıt,
  • Mesleki faaliyetlerinden ötürü sigortalılarına verebilecekleri zararlara karşı beher tazminat talebi için 10.000.-tl ve bir yıl boyunca 100.000.-tl olmak üzere mesleki sorumluluk sigortası yaptırma,
  • Tüzel kişiler için asgari sermaye miktarı şirket türüne göre Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen 25.000.-tl’den az olmamak kaydıyla, ilave sermaye ihtiyacının ortaya çıkması halinde en geç yılsonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu itibarla; şirket sermayesinin 100.000.-tl’ye çıkarılması,

İşlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Turser tarafından seyahat acentalarının talepleri doğrultusunda oluşturulan Türsab seyahat sigorta güvence paketi, Türsab vize sigortası, Türsab kayak sigortası, Türsab yurtiçi seyahat sigortası, Türsab rezervasyon garantisi sigortası, Deniz seyahati Türsab ferdi kaza sigortası ürünleri seyahat acentalarının hizmetine sunulmaktadır. 

Söz konusu ürünleri kullanan seyahat acentalarımıza üretimleri ile orantılı olmak üzere cari yıl sonunda   komisyon ödemesi yapılacaktır.

İstanbul’da bulunan seyahat acentalarımız poliçeleri elden veya kargo ile diğer bölgelerde faaliyet gösteren acentalarımız ise Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin Adana, Ankara, Antalya, Fethiye, Gap, İzmir, Kapadokya, Karadeniz ve Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlıklarından elden veya kargo ile poliçelerini teslim alabilmektedir. 

Turser Tursav Servis Sigorta Acenteliği Ltd. Şti. halen Gulf Sigorta Yetkili sigorta acentesi olarak; mühendislik sigortası,  yangın (işyeri - konut) sigortası, vize, Kasko, Dask, Emtia Nakliyat, Makine Kırılması, 3.Şahıs Sigortası, Montaj, Özel Güvenlik, Sağlık, Sorumluluk sigortaları, zorunlu seyahat sigortaları, ürünleri de gerek seyahat acentalarına gerekse diğer müşterilere sunulmaktadır.

HAKKIMIZDA

Turser, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından kurulan Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfının %99 hissesi ve yine Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı kuruluşlarından Tur-Pres Turizm Tanıtım Destek ve Ürünleri Ltd Şti’nin %1 hisse katılımı ile sektöre sigortacılık alanında çözümler sunmak amacıyla 2 Temmuz 1993 tarihinde kurulmuştur.

Devamı »

BİZE ULAŞIN

  • TURSER TURSAV SİGORTA ACENTELİĞİ LTD. ŞTİ.
  • FULYA AŞIK KEREM SOK. NO:40 BEŞİKTAŞ İSTANBUL
  • +90 212 356 17 46      +90 212 356 17 13
  • turser@tursersigorta.com.tr